Blog

Blog

LOTTO Superliga CUP

31 maja odbył się turniej pingpongowych na antenie TVP.

Mecz pokazowy zagrali:  jeden z najwybitniejszych zawodników w historii polskiego tenisa stołowego Lucjan Błaszczyk i podobnie jak on specjalizujący się w trikach rakietowych Norbert Stolicki.

Podczas turnieju tenisa stołowego LOTTO Superligi CUP, dwóch zawodników reprezentowało naszą firmę.

Zawodnicy mieli na sobie koszulki z napisem axanova.pl.

Głównym wydarzeniem Lotto Superliga Cup w tenisie stołowym był ośmioosobowy turniej z udziałem kadrowiczów.           

 

 

Poniżej znajduje się link do filmiku z turnieju

Lucjan Błaszczyk vs. Norbert Stolicki

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Olejek z golterii.

Golteria znana jest jako niskopienna krzewina z rodziny wrzosowatych, zielona również zimą. Roślina wytwarza białawe i różowe kwiaty, które następnie dojrzewają do jasnoczerwonych mięsistych owoców. Po złamaniu liścia, unosi się subtelny leczniczy słodki zapach, przypominający maści reumatyczne. Przez wieki herbata z liści golterii używana była przez Indian Ameryki Północnej do łagodzenia bólu. Sproszkowane liście golterii stosowane są również do okładów bolących stawów. Dzisiaj spoktać można golterię (najczęściej jednak wytworzoną syntetycznie) ze względu na jej miętowy smak w licznych pastach do zębów, gumach do żucia lub maściach.

Olejek eteryczny z golterii otrzymuje się przez destylację parową liści. Olejek ten składa się z ponad 98% estrowego salicylanu metylu. Ten wysoce skuteczny składnik naniesiony na skórę rozpada się na kwas salicylowy, który (podobnie jak aspiryna) tłumi substancje zapalne i łagodzi ból.

Jednym z najważniejszych składników produktów Axanova jest właśnie olejek z golterii, którego bardzo szerokie działanie wpływa na uniwersalność zastosowań żelów przeciwbólowych.

Działanie przeciwbólowe spowodowane jest bezpośrednio salicylanem metylu wywołującym znieczulanie nerwów w rejonie stosowania oraz pobudzeniem krążenia krwi co bezpośrednio wpływa na zwalczanie bólu.

Dlatego też olejek ten stosowany jest głównie przy wysiłkowych bólach mięśni, przy dolegliwościach reumatycznych jak również przy reumatyzmie tkanek miękkich i atakach dny moczanowej.  

Działanie stymulujące wpływa na zwalczanie reumatyzmu i artretyzmu. Przy aplikacji zewnętrznej łatwo przenika przez skórę oraz mięśnie i pobudza krążenie krwi. Takie działanie w połączeniu z rozgrzewaniem ułatwia przepływ krwi, co ułatwia usuwanie toksyn.

Działanie łagodzące wpływa na eliminację bólu oraz odprężenie.

Działanie antyseptyczne  powoduje zwalczanie bakterii, grzybów, wirusów i innych mikroorganizmów.

Należy wiedzieć, że nadmierne stężenie olejku może być również niebezpieczne dla zdrowia. Nie należy stosować go w okresie ciąży, u małych dzieci i przy zaburzeniach epileptycznych. Osoby z alergią lub nietolerancją salicylanów powinny również zaniechać stosowanie preparatów z golterią.

Duże stężenia olejku z golterii może podrażniać skórę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl