Rekomendacja prof. Dariusza Mucha - Przesa Międzynarodowego Instytutu Fizjoterapii i Zdrowia

Rekomendacja prof. Dariusza Mucha - Przesa Międzynarodowego Instytutu Fizjoterapii i Zdrowia

 

Życie jest zbyt piękne by żyć z bólem,

Życie jest zbyt krótkie by przegrywać,

Życie jest zbyt kruche by go nie wspierać.

Dariusz Mucha

 

Mięśnie są tym dla układu narządu ruchu, czym paliwo dla pojazdów, to dzięki nim ciało i jego narządy mogą wykonywać swoje zadania. Sprawny i silny układ mięśniowy stabilizuje stawy, kolumnę kręgosłupa i chroniący go aparat torebkowo-więzadłowy przed przeciążeniami i różnorodnymi dysfunkcjami. Ich początkiem jest zaburzenie napięcia mięśniowego, którego następstwem w dłuższym okresie czasu są przykurcze rzutujące na zaburzenie funkcjonowania segmentu ciała w którym występują i pojawiający się ból.

Jednym ze sposobów postępowania terapeutycznego, ale także i profilaktycznego
w zapobieganiu schorzeniom w układzie mięśniowym jest stosowanie środków w postaci: maści, kremów i żeli, co ma pozytywny wpływ również na układ narządu ruchu.

Takimi wyjątkowymi produktami, gwarantującymi w krótkim okresie czasu obniżenie poziomu bólu i co najistotniejsze skutecznie wspierającymi proces terapeutyczny są produkty Axanova, wpływające na poprawę funkcjonowania mięśni oraz przyczyniające się do szybszej ich regeneracji.

Potwierdzają to pacjenci, którzy wskazali na wyraźne obniżenie poziomu bólu
i zmniejszenie napięcia mięśniowego po jednorazowej aplikacji produktów Axanova.

Stymulują one naturalne mechanizmy i fizjologiczne funkcje, a bardzo szybko odczuwalne działanie, np. żelu przeciwbólowego (nie zawiera tłuszczu – krótki czas wchłaniania) występuje m.in. dzięki naturalnym składnikom oraz specjalnie dobranym zestawom olejków eterycznych na podstawie przeprowadzonych badań naukowych. Żel przeciwbólowy o natychmiastowym działaniu wywołuje w skórze początkowo uczucie intensywnego chłodzenia, a następnie grzania, obniżając poziom bólu i napięcia w obrębie mięśni i stawów. Wspomaga także ukrwienie i działa odżywczo na warstwy skóry poprzez zawarte w żelu glikozaminoglikany, które są naturalnymi składnikami odżywczymi i budulcem tkanki łącznej skóry, a także innych tkanek.

Żel ma zastosowanie u sportowców, osób o dużej aktywności fizycznej oraz u każdego
z
problemami mięśniowymi i tkanek miękkich, co przekłada się na optymalne funkcjonowanie układu narządu ruchu ludzkiego organizmu.

Tylko świadome oddziaływanie na organizm przyspiesza fizjologiczne procesy restytucyjne,
a jednym ze środków
minimalizowania skutków dysfunkcji, które są m.in. następstwem przeciążeń są produkty Axanova !!!

 

 

 

dr hab. Dariusz Mucha, prof. AWF

 

Międzynarodowy Instytut Fizjoterapii i Zdrowia

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl